KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15039468
nr 1503 9468
Ossian Gyllenberg
(1884-1943), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 52x70 cm, yttermått inklusive ram: 65x83 cm
Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:38:43
20/11 20:49:39
Ossian Gyllenberg
Läs mer om Ossian Gyllenberg